فرمول پشت پرده فروش دوره های کلاته

این روزها احمد کلاته در حال فروش دوره جدید اینستاگرامی خودش هست و سبک تبلیغ ایشان برای خیلی ها جالب است،اما میخواهیم یه سر به پشت صحنه این فرمول بزنیم که چطور احمد کلاته میلیاردها تومان در یک کمپین فروش می فروشد؟البته تکنیک های زیادی استفاده میکنند اما در این پست یکی از معروف ترین فرمول های فروش ایشان را بررسی می کنیم.

هدف این است که ما هم یاد بگیریم و در فروش محصولات و خدماتمان از آن استفاده کنیم.

اگر استوری های احمد کلاته رو تو این چند روز ندیدی یه نگاهی گذرا به اکشن ها و موضوعات کلی ایشان می اندازیم برای این که مطلب بهتر جا بیفتد.

-دست گرفتن چمدان مخوف!

-نشان دادن بازار خودرو و ساعت

-اعلام لایو معرفی دوره vip

-نشان دادن افرادی که از اینستا پول درآوردند

-رونمایی از چمدان مخوف+آیفون+اقامت هتل

-نشان دادن بخشی از دوره

و…

البته فرمولی که ایشان استفاده میکنند فرمول ترکیبی است اما خفن ترین فرمولی که کلاته و خیلی از اینستاگرامرها استفاده میکنند این است.این فرمول از 4 تا pppp تشکیل شده است.

Picture. 1 : تصویر سازی!

2- :Promise قول!

3-: Prove اثبات!

4-Push : فشار!

گام اول:تصویر سازی

یک تصویر جذاب در ذهن مخاطب ایجاد کنید و این طور در ذهن مخاطب تصویر سازی کنید که حتما به این ایده، محصول یا خدمات شما نیاز دارد (کاری کنید که مخاطب حس کند به آینده سفر کرده است و از محصول و خدمات شما استفاده کرده است و به نتیجه دلخواه خود رسیده است. مثلا 10 کیلو وزن کم کرده است یا ماهانه 10 میلیون درآمد دارد یا یک نویسنده حرفه ای شده است.

مثال در کمپین کلاته:

پست” برای بابات بنز بخر”(مخاطب رو میبره اینده که میتونی اینقدر پول در بیاری که تو برای بابات ماشین بخری)

چمدان پر از پول،آیفون 12،شام خوردن با کلاته،اقامت در هتل،این ها را به شکل یک تصویر جذاب ارائه داد که مخاطب وسوسه بشود. و ده ها اکت دیگر…

گام دوم:قول بده

به مخاطب وعده بدهید که با استفاده از محصول یا خدمات شما به چه نتایج منحصر به فرد و عالی ای می رسد.بهش بگو اگه دوره تو رو بخره به چه نتیجه ای میرسه؟اگه محصولت رو بخره چی بهش میرسه؟قول الکی ندیا!

مثال کلاته:

وقتی میره نمایشگاه ماشین و مذاکره میکنه میگه اگه ماهی 5 تا ماشین تو اینستا بفروشی 100 میلیون گیرت میاد و من کمکت میکنم ماهی 100 تا بفروشی.| استوری دیگران که گل واسش فرستادند و ازش تشکر کردن و…

گام سوم:اثبات کن

به مخاطب اثبات کنید که شما دقیقا مطابق با وعده های خودتان پیش می روید. مثلا می توانید از توصیه نامه دیگران در خصوص محصول یا خدمات تان استفاده کنید.

مثال کلاته:

توی لایو معرفی دوره،چند تا از دانشجویانش رو اورد تو لایو و از درآمدهاشون گفت،و مرتب هم توی استوری فیلم ضبط شده رضایت مندی دانشجویان و نتیجه اونا رو پخش میکنه.حتی میاد از کارگری خودش تا وقتی که به این درامد رسیده پست و استوری میزاره اونم با لباس کارگری…

گام چهارم:هل بده

آنها را هل بدهید که سریع تر اقدام کنن. دیگه وقتش به سمت اون چیزی که میخوای هدایتشون کنی حالا خرید یه محصول هست یا یک دوره یا فروختن خدمات فرقی نداره.

کمپین کلاته:

مثلا میگه اگه پیش ثبت نام انجام بدی سمینا رحضور رایگان داری،یک ساعت یک ساعت لینک خرید دوره رو اعلام میکنه. میگه یادت باشه ممکنه این کیف ماله تو باشه

در پایان…

ماهیت اکثر کمپین های فروش اینستاگرام،سوار بر رویا شدن هست. در کمپین اخیر احمد کلاته تکنیک بردن به اینده بارها و بارها استفاده شده است.

رفتن جلوی هتل اسپیناس با چمدان پر از پولش و اینکه میتونی اینجا با این کیف پول مهمان من باشی.

یا نشان دادن اینکه میگه یه جلسه مهم دارم با یه نفر ، تصویر رو خودش هست و وقتی میره اونطرف تصویر میبینه هیچکس نیست و نوشته فردا مشخص میشه کی میتونه جلوی من بشینه!

و باید بدانی اینستاگرام جای منطق دو دوتا 4 تا نیست،جای احساس هست،هر چقدر بتونی احساس رو بیشتر درگیر کنی میتونی بیشتر بفروشی،فروش یعنی هنر انتقال احساسات و این را احمد کلاته خوب می داند.

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *